• Telegram
  • Aparat
  • Google+
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

به وبسایت املاک پول لازم خوش آمدید!

تماس با ما از طریق تلگرام: 09335205108

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

‎چگونه می توان یک فروش آپارتمان یا فروش ملک را با موفقیت به پایان برسانید ؟

‎فروش ملک یا فروش آپارتمان  نیاز به آمادگی خوب دارد .

استیو لوکاس، نمایندۀ املاک پیشین، راهنمایی هایی در مورد چگونگی ایجاد فرآیند بدون استرس را، ارائه می دهد.

ژانویه به طور معمول یک زمان شلوغ برای بازار املاک نیست.اما اگر شما به فروش آپارتمان خود در بهار فکر میکنید ،می ارزد که شروع کنید همه چیز را منظم کنید.اکثریت قریب به اتفاق فروشندگان , همچنان فروش اموال خود را به عامل املاک سنتی سپردند.انتخاب اشتباه به این معنی است که شما می توانید برای هفته ها با آنها بمانید. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی تبدیل این فرآیند ، تا جای ممکن به فرآیندی بی استرس ، وجود دارد .بر اساس سال های کار من به عنوان یک نماینده املاک.

شروع به فروش آپارتمان کنید قبل از اینکه شروع به خرید آپارتمان کنید

‎آیا پیشنهاد یک خریدار را قبول می کنید که دارایی خود در بازار نیست؟ به هر حال، ایده ای از آنچه که می خواهید بخرید ، داشته باشید ، تضمین برنامهٔ حرکت شما عملی است ، اما قبل از اینکه شما شروع به ارائه پیشنهادات کنید، احتیاج دارید که با قرارداد بفروشید . نمایندگان املاک به ندرت به مشتریان خود توصیه میکنند که پیشنهاد یک خریدار را با یک زنجیره ناقص قبول کنند. یک استثناء نادر است که مالک خانه با دارایی بسیار قابل فروش آپارتمان شاید یکی در آبریز یک مدرسه محبوب – برای خرید در همان منطقه ، می فروشد. در این مورد، فروشنده می تواند به راحتی بنشیند و احتمالا یک نماینده املاک بسیار مشتاق پیدا خواهد کرد تا شرایط خوبی برای کسب اموال خود در کتاب هایش ارائه دهد.

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

فهرست کوتاه از فعال ترین عوامل محلی فروش آپارتمان

یک مشتری اعتراف کرد که آژانس ما را انتخاب کرده بود فقط به این دلیل که او طرح رنگی تابلوهای ما را دوست داشت، اما شما احتمالا می خواهید کمی بیشتر علمی باشید. بهترین شاخص یک عامل املاک موفق، تعداد زیادی از هیئت مدیره آنها در نزدیکی دفتر خود است . اما در صورتی که اکثرا “برای فروش” خوانده شوند، بیش از حد تحت تأثیر قرار نگیرید- این ممکن است نتیجه هر چیزی از مبادلهٔ خانهٔ و فروش آپارتمان  افراد با قیمت بالا به منظور ارتقاء ویژه یا کاهش قیمت باشد. دومی ممکن است کار کند، پول شما را صرفه جویی کند، اما چاپ کوچک را بخوانید. در پایان ارتقاء، هزینه ممکن است به دو برابر بیشتر از عوامل دیگر املاک بازگردد. تابلو “فروخته شده” به این معنی است که کار انجام شده است.همچنین اگر یک نماینده اخیرا یک فروش آپارتمان را در محله شما فروخت، ممکن است بیش از یک خریدار علاقه مند داشته باشد.اگر چنین است، آنها احتمالا فهرستی از افرادی را که فروش آپارتمان از دست داده اند و آماده خرید شما هستند، صرف نظر می کنند.

 

‎ -تصمیم بگیرید که چندین عامل را می خواهید در فروش آپارتمان استفاده کنید

یک توافقنامه آژانس زمانی است که یک نماینده املاک منحصرا در فروش آپارتمان برای یک مدت توافقی، معمولا هشت تا ۱۲ هفته، آموزش داده می شود. در این مدت، فروشنده نباید جریان عاملان افزوده را تغییر دهد یا آنها را آموزش دهد. در صورتی که این کار را انجام دهند، ممکن است مجبور به پرداخت بیش از یک کمیسیون باشند. حتی زمانی که یک فروشنده، برای یک نهاد واحد ۱۰ هفته ای ثبت نام کرد. نیمی از قرارداد را متوقف می کند؛ در صورتی که عامل دیگر املاک در طی پنج هفته باقی مانده از واحد اصلی، اموال را به فروش آپارتمان برساند، هنوز هم مسئول هستند.

در یک قرارداد چند نمایندگی، هیچ محدودیتی در مورد اینکه چه تعداد نماینده یک فروشنده می تواند در اختیار داشته باشد و همچنین مدت مشخصی وجود ندارد.ماموران به طور همزمان ملک را به بازار عرضه می کنند و فروشنده تنها آنی را پرداخت می کند که یک خریداری که برای خرید ملک قرارداد می بندد، معرفی می کند . هر دو نوع توافقنامه امتیازات مثبت و منفی خود را دارند. نرخ کمیسیون برای نمایندگی انحصازی ارزان تر از چند آژانس است. اما اگر شما به عامل املاک آموزش اشتباه دهید، در طول مدت قرارداد با آنها درگیر خواهید شد.

با سیستم چند عامله شما به یک عامل گره خورده نیستید و می توانید کسانی را که در برابر یکدیگر انتخاب می کنید، به رقابت وا دارید. اما در حالی که ممکن است آنها را روی انگشتان خود نگه دارد ، همچنین ممکن است از صادق بودن آنها با شما جلوگیری کند . بگذارید بگوییم نمایندگی انحصاری شما یک خریدار را معرفی می کند  که قیمت کامل درخواست را ارائه می دهد. متاسفانه، این خریدار دارای یک زنجیره ناقص در زیر آنها است. نماینده شما در برابر پذیرش این پیشنهاد که تا زمانی که زنجیره با هم همراه شود، به شما توصیه می کند، که مشاوره منطقی ای نیز هست. در حال حاضر، همان سناریو، تنها در این زمان سه عامل املاک برای کمیسیون رقابت می کنند. اطلاعات ارائه شده به فروشنده ممکن است متفاوت باشد.

خریدار ممکن است به عنوان موقعیتی قوی تر از آنچه واقعا هست معرفی شود، بنابراین پیشنهاد پذیرفته شده است و عوامل دیگر برای خرید زمان برای کمتر از عامل درستکار، خاموش می شوند. معرفی بیش از حد بسیاری از عوامل همچنین می تواند خریداران را به تصور اشتباه بیندازد. من یک بار دیدم که یک توسعه دهنده تازه کار خانه ای را که هشت نماینده املاک مختلف به بازار عرضه کرده است، مرمت کرده است. همه عوامل ملک را تبلیغ کردند که به معنی بالا آمدن ملک در صفحات جستجو به طور پیوسته است. آیا خریداران آینده نگر فکر می کنند فروشنده مشتاق و یا ناامید است؟یک جریان پیشنهادات کم، دومی را مورد بررسی قرار می دهد.اگر قصد دارید با یک سازمان واحد بروید، به توافق بلند مدت متصل نباشید – شش تا هشت هفته زمان زیادی است. اگر از این عامل راضی هستید، شما همیشه می توانید یک قرارداد منقضی را تمدید کنید. اگر ترجیح شما چند عامله است، به حداکثر سه عامل املاک پایبند باشید. و در صورت امکان، کسانی را که در قسمت های مختلف کد پست شما قرار دارند، آموزش دهید – به این ترتیب شما یک منطقه وسیع را پوشش داده اید.

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

-در مورد درخواست قیمت و هزینه ها فروش آپارتمان مذاکره کنید

وقتی اموال اندک است، رقابت بین آژانس های املاک می تواند شدید باشد. ارائه یک فروشنده بالقوه و فروش آپارتمان با ارزیابی بالایی از خانه خود ، تاکتیک قابل اعتماد برای عوامل ، برای کسب و کار بیش از رقبای خود را ثابت کرده است . به عنوان یک فروشنده، این ممکن است برای شما در یک بازار افزایش یابد؛ در ابتدای قرارداد، فروش آپارتمان ممکن است بیش از حد قیمت باشد. اما، با پایان دوره زمانی که بازار بالا گرفته است، قیمت واقعی می شود و ملک می فروشد. اگر بازار آرام شود، شما می توانید گیر کرده، فروخته نشده و با یک عامل که در حال حاضر کاهش قیمت را توصیه می کند ، باشید.

قبل از تماس با عوامل املاک، باید بدانید که ارزش اموالتان چیست؟صفحات اموال مقاله محلی و همچنین اینترنت را بررسی کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که در صورتی که فروش آپارتمان در نظم خوب یا نیازمند تعمیر مجدد باشد، لیست قیمت های خریداری شده در وب سایت مشخص نخواهد شد. حداقل از سه نفر از عوامل املاک برای ارزیابی اموال خود دعوت کنید. اگر یک قیمت بسیار بالاتر از دیگران را پیشنهاد کرد ، از او بپرسید چرا- آیا او یک خریدار خاص دارد که قیمت بالاتری را پرداخت خواهد کرد؟ اگر نرخ های کمیسیون نقل شده متفاوت باشد، نگران نباشید که مذاکره کنید – عوامل املاک اغلب مایل به کاهش نرخ اصلی هستند. در نهایت ، فاش نکنید که برای خانه تان چقدر می خواهید یا عوامل دیگر چه چیزی نقل کرده اند، تا زمانی که نماینده املاک در مقابل شما ارزیابی و ارائه خود را کامل کرده است.

 

– برای مشاهده فروش آپارتمان آماده باشید

شما باید اطمینان حاصل کنید که ملک موجود برای مشاهده و قابل نمایش است ، خواه خانه و فروش آپارتمان  را در شب نشان می دهید و یا خواه عامل آن را در طول روز در حالی که شما در محل کار هستید. من به یاد می آورم که یک مربی به ما دستور می داد که خانه اش را به فروش آپارتمان برسانیم و سپسبا مشاهده کردن بسیار دشوار می شود  – ما تنها دو هفته یک بار اسلات یک ساعته را ارائه می دهیم. او سپس بدون گفتن به ما به تعطیلات رفت و در بازگشت او در مورد کمبود نتایج ما شکایت کرد و دارایی خود را از کتاب های ما گرفت.اگر یک برنامه گیج کننده نشان دادن اموالتان را دشوار می کند، به نماینده املاک خود یک مجموعه از کلید ها را به نماینده خود، زمانی که اطراف شما نیست، بدهید.بپرسید که آنها پیش از بازدید از ملک تلفن می کنند.

به این ترتیب شما می توانید تعدادی از نمایش ها را کنترل کنید به علاوه نماینده شما با خریداران آینده نگر تا نمی کند در حالی که شما در حمام هستید یا بدتر از آن. اگر به نماینده خود مجموعه ای از کلید ها  را ارائه می کنید، آنها باید به طور ایمن ذخیره شوند و برای هیچکس به جز افراد مجاز مانند نقشه برداران ، منتشر نشود. و یک بار دیگر، یک تماس تلفنی پیشاپیش، مؤدبانه است . حتی در صورتی که فروشنده برای مشاهده در دسترس است ، نماینده املاک هر زمان که خریدار بخواهد، باید همراه با خریداران باشد.انجام این کار به سایر اعضای تیم فروش آپارتمان اجازه خواهد داد ملک را ببیند، نه تنها طرف مذاکره کننده که آنرا ارزیابی کرده است. فروش ملک آسانتر است ، هنگامی که شما آن را دیده اید .

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

گفتگو كردن راجع به پيشنهاد فروش آپارتمان

هنگامی که مشاوراملاک شما پیشنهاد یک خریدار را ارائه می کند، اطلاعات خاصی وجود دارد که باید حداقل ، آن ها را داشته باشند.آن ها بايد به شما در مورد جزئيات اينكه خريدار چگونه قصد پرداخت هزينه ي خريد خانه یا فروش آپارتمان  را دارد توضيح دهند. اگر یک وام مسکن درگیر باشد، چقدر باید افزایش یابد و آیا در محل یا درمعرض مراجع کارفرما / حسابدار قرار مي گيرد ؟ اگر خریدار یک سلسله مراتب داشته باشد، مشاوراملاک شما بايد جزئیات این زنجیره را بررسی کند تا پيشنهاد را به شما اطلاع دهد. این بررسي شامل تماس با مشاور املاك مربوطه در سلسله مراتب و زنجيره  ي تحت نظر است.

مشاور املاک شما هرگز نباید به خریدار احتمالي افشاء كند که چه مقدار پيشنهادي را ميخواهيد  برای خانه تان قبول کنید، مگر اینکه به طور صریح از طرف شما دستور انجام اين كار را گرفته باشد . اگر قیمت درخواستي شما ۳۰۰ هزار پوند باشد، و مشاور املاك خواستار اين شود كه ۲۹۵ هزار پوند به معامله نزديك خواهد بود و خريدار قصد داشته باشد ۲۹۸ هزار پوند پرداخت كند ،مشاور املاك به شما پول پرداخت خواهد كرد .

هنگامي که املاك شما دارای پیشنهادات نزديك و داراي رقابت است، كار درست اين است كه مشاور املاك پيشنهاد هريك از خريداران را به ديگري افشاء نكند. انجام این کار ممکن است یک سناریوی حراج ایجاد کند که باعث می شود تا خریداران قيمتي  بيش از حد توانشان پيشنهاد دهند و احتمالا نياز به مذاكره ي مجدد در مرحله ي بعد باشد . خریداران باید خواستار بهترين و نهايي ترين پيشنهادات خود باشند و همه ي اطلاعات ذكر شده در بالا را تاييد  كرده باشند .

توافقات فروش آپارتمان

فرض كنيد امورمالی و سلسله مراتب خریدار بررسی شده است و شما پیشنهاد آن ها را پذیرفته اید. آیا ملك خود را از مقابل  بازديدكنندگانِ بیشتر برمي داريد ؟ اگر شما این کار را نکنید و پيشنهادي با قيمت بيشتر وجود داشته باشد قبول مي كنيد ؟ در انگلستان و ولز تا وقتي قرارداد ها رد و بدل نشده باشد هیچ مشکلی ندارد ، بنابراین بايد یک ركن  از اعتماد ازسمت همه ی شرکت کنندگان وجود داشته باشد. هرمورد منحصر به فرد است، اما به عنوان نماینده املاک سابق، خریدار و فروش آپارتمان  ، نظر من این است که ملك پس از ثبت شدن و رزرو شدن بازديد يك خريدار، از بازار فروش خارج شود . هزینه براي یک بازديد ، نشان دهنده تعهد خریدار برای ادامه ي خرید است.

بخش عمده ای از آنچه در طول مرحله ي واگذاري و فروش ملك اتفاق می افتد فراتر از وظايف بنگاه هاي معاملات املاك است .بااین حال، نقش آنها درآنجا به پایان نمی رسد. يک نماينده و مشاوراملاك خوب باید فروش را در فواصل منظمی انجام دهد كه شامل ارتباط برقرار کردن با شما، خریدار، وکلا و دیگر عوامل زنجیره است .

 

چگونه سریع  فروش آپارتمان داشته باشید.

با استفاده از این نکات آسان و ارزان، می توانید انتظار يك پيشنهاد  فروش آپارتمان  را در كمترين زمان داشته باشيد .

این که شما در حال فروش در پورتلند،ايالات مين آمريكا ، املاک و مستغلات یا خانه اي در سان آنجلو،تگزاس باشيد ؛ قرار دادن اين خانه براي فروش مي تواند استرس زا باشد . هفته ها پشت سرهم به نمایش نشان گذاشتن خانه ،مستلزم اين است كه خانه ي شما هميشه قابل بازديد باشد . دردسر تخليه كردن ناگهاني نيز كه ديگر نياز به ياداوري ندارد .اگر شما صاحب حيوان خانگي يا فرزند هستيد اين استرس چندين برابر نيز خواهد بود . اما خریداران چند هفته اولي كه خانه ي شما براي فروش قرار مي گيرد بيشتر به آن علاقه مند خواهند شد بنابراين شما بايد قبل از اينكه ليست خريد شما كهنه شود و ازاعتبار بيوفتد به سرعت شروع كرده و خانه را به فروش برسانيد.

گورن فورس(Goran Forss)، کارگزاراملاك آلیسون جیمز( Allison James Estates) و هومز( Homes) درتمكولا( Temecula)، كاليفرنيا، می گوید: “برای فروش آپارتمان سریع ، خانه باید به خوبی نمایش داده شود، به خوبی به بازارعرضه شود و به درستی قیمت گذاری شود.”

اگر شما مجبور هستيد خانه ي خود را با عجله و سريع به فروش برسانید، این روش هاي امتحان شده و درست می تواند به شما کمک کند كه سریعا پیشنهادات نزديك به قيمتي كه درخواست داده ايد(يا حتي بالاتر )، دريافت كنيد .

 

 

 

پنج راه ساده برای فروش آپارتمان سریع 

۱:يك مكان براي انبار و نگهداري برای فروش آپارتمان داشته باشيد

ممکن است كه شما فکر کنید ساده ترین راه برای مرتب كردن خانه تان اين است كه همه چيز را داخل كمد قرار دهيد . ایده بدي است زيرا : هر کسی که از خانه ي شما بازديد مي كند ، فضاهای ذخیره سازی مانند كمدها را بررسی می کند، و كمد هایي كه به هم ريخته هستند و بيش حد در انها انباشته شده است ، به عنوان شواهدی از كمبود و فقدان داشتن خانه ي شما محسوب مي شوند.وقتي خانه ي شما براي فروش قرار داده شده به جاي انباشتن در فضاي ذخيره سازي خانه ، از چيزهايي كه احتياج نداريد صرف نظر كنيد.

قاعده ي كلي؟ از يك سوم وسايل خود خلاص شويد. جاستین سبی Justin Seeby))، مدیر گروه (Graham Seeby) و Keller Williams Intown Realty در آتلانتا ، ايالت جورجيا، می گوید: “اگر از چيزي هرروز استفاده نمي كنيد آن را انبار و ذخيره كنيد . دکوراسیون تعطیلات، اسباب ها و وسايل بچه، لباس هاي فصلی، نان سازي كه هيچوقت از آن استفاده نكرديد – همه می توانند به انبار بروند.مزاياي قضيه: اگر یک دستگاه قابل حمل را انتخاب کنید، می توانید آن را به خانه جدید خود حمل کنید، و روز اسباب كشي را براي خود راحت كنيد.

 

۲: .يك فرد حرفه اي را براي نمايش دادن و عكاسي از فروش آپارتمان خود انتخاب كنيد.

يك فرد كار كشته و پرتجربه خانه شما را از دیدگاه خریدار می بیند – و می داند كه چگونه نقاط قوت خانه را برجسته و نقاط ضعف خانه را كمتر نشان دهد. اولین برداشت و تصور خریدار شما بر اساس عکس هاي ليست شده خواهد بود و مطالعات نشان می دهد که خانه هایی با بیش از شش عكس ليست شده ي آنلاین داشته باشند ،دو برابر احتمال ديده شدن توسط خريداران را دارند. اما همه ي افراد دوست ندارند خانه ي آنها نمايش داده شود يا پول كافي براي اين كاررا ندارند. Forss یکی دیگر از گزینه ها را ارائه می دهد: “یک دوست می تواند كناره ي خانه بايستد ،در ميان خانه قدم بزند ،خانه را با دقت نگاه كند تا ديدگاه خود را راجع به چشم انداز خانه ي پيشنهاد شده بيان كند و سپس مشاور املاك ميتواند اين كار را از ديدگاه بازاريابي انجام دهد. در هر صورت،يك خانه هرچقدر هم كه زيبا باشد نمايش برخي از بخش هاي آن الزامي است

.

۳:يك مشاور املاك مناسب برای فروش آپارتمان پيدا كنيد

يك مشاور املاك را صرفا به خاطر اينكه آنها نيز طرفدار سرسخت تيم فوتبال دانشگاه شما هستند يا از شهر شما هستند استخدام نكنيد. واقعا چه اهمیتی دارد؟ یک رکورد فروش است که ثابت می کند آنها مي دادند چگونه خانه ي شما را سريع بفروشند. آیا آنها با مزايا (ونكات منفي) محله شما آشنايي دارند ؟ آیا آنها می توانند در خانه شما قدم بزنند و دقيقا به شما بگويند كه خريداران چه چيزي را دوست خواهند داشت و از چه چيزي بدشان خواهد آمد ؟ آیا آنها اساسا، پري خيرخواهي هستند كه شما هرگز نمی دانستید نياز داريد؟ یکی از راه های اطمينان : نقد هاي آن هارا بررسی کنید. Forss می گوید: “نظرات  مشتریان آنلاین و بازخورد هاي مربوط به همه ي بنگاه هاي معاملات ملكي كه در نظر داريد را بررسي كنيد. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که بنگاه معاملات ملكي شما املاك خود را به صورت آنلاين تبليغ مي كنند. اطمینان حاصل کنید که آنها يك شخص حرفه اي را براي عكاسي استخدام مي كنند و عكس هاي گوناگوني را در سايتشان و رسانه هاي اجتماعي قرار مي دهند. Forss می گوید: “آژانس معاملات املاك بايد فهرست خودرا در رسانه هاي اجتماعي توسعه و ترفيع بخشد تا حتي پيش از قرار دادن ملك براي فروش نيز تقاضا داشته باشد .”

 

۴: خودتان فروش آپارتمان را تبليغ كنيد

تمام كارهاي بازاریابی و فروش را به مشاور املاك واگذار نكنيد.نقش خود را با استفاده از حساب هاي كاربريتان در رسانه هاي اجتماعي و فرستادن صفحه ي ليست املاك به اقوام ودوستانتان ايفا كنيد تا مردم راجع به خانه ي شما بدانند. شما هرگز نمی دانید ؛دوستِ یک دوست یا يك فاميل دور ممکن است در اطراف محل شما دنبال خانه باشد ! شما حتی ممکن است اعلاميه اي  براي فروش خانه ي خود در محله تان منتشر كنيد. پيشنهاد فروش خود را به ليست ایمیل هاي انجمن صاحب خانه ها بفرستيد و اجازه دهيد همسايگان شما كمك كنند.

 

۵: موارد شخصی فروش آپارتمان را حذف کنید

پاك كردن عکس ها وخاطرات شخصی شما به خریداران احتمالی اجازه خواهد داد که بتوانند خودشان را درحال زندگي در خانه ي شما را تصور كنند وهمچنين تمرکز بر ویژگی های برجسته خانه را آسان ترمي كند. البته  تصاویر بچه های شما دلپذير و دوست داشتني است، اما هنگامی که خانه شما براي فروش قرار گرفته است ، آن عكس ها بايد برداشته شوند تا خانه ي شما به سرعت به فروش برسد.به همين ترتيب تمركز را از روي خانه با تمركز كردن روي هنري كه ممكن است براي خريدار جذاب نباشد برهم نزنيد. جاستین سیبی میگوید: “خانه را جذاب کنید، نه آثار هنری خود را.”

 

بدون دیدگاه

جستجو در بلاگ

دسته بندی موضوعی