• Telegram
  • Aparat
  • Google+
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

به وبسایت املاک پول لازم خوش آمدید!

تماس با ما از طریق تلگرام: 09335205108
آپارتمان فروشی


املاک ویژه | تعداد: 0


بازار آپارتمان تکان می خورد

اگر به فکر خرید یک آپارتمان فروشی “خارج از طرح” هستید، بهتر است عجله کنید چون یکی از انگیز های اصلی مالی در حال ناپدید شدن است. در روز یکم جولای ۲۰۱۷، امتیاز “تمبر مالیاتی” برای سرمایه گذاری روی آپارتمان های خارج از طرح هم برای خریداران داخلی و و هم برای خریداران خارجی برداشته می شود.

برای سالیان متمادی، فعالان حوزه آپارتمان سازی از آپارتمان های “خارج از طرح” با شعار “صرفه جویی قابل توجه تمبر مالیاتی”حمایت کردند. اساسا اگر شما به معامله برای سرمایه گذاری روی آپارتمانی که هنوز ساخته نشده وارد می شدید، تمبر مالیاتی که باید در زمان تکمیل آپارتمان می پرداختید خیلی کمتر از میزان مالیات برای خانه آماده بود.

برای مثال، اگر روی یک خانه به قیمت ۵۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید، تمبر مالیاتی آن برای خریدار داخلی ۲۵,۰۰۰ دلار و برای خریدار خارجی ۶۰,۰۰۰ دلار خواهد بود. ولی این میزان برای آپارتمان های “خارج از طرح” تا به امروز بسیار کمتر بود.
تغییراتی که دولت ایالتی اندروز روی قانون تمبر مالیاتی اعمال کرده بدین معنا است که پس از تاریخ یکم جولای ۲۰۱۷ بدون در نظر گرفتن اینکه ملک در حال حاضر قابل سکونت است یا اینکه به صورت خارج از طرح خریداری شده، میزان تمبر مالیاتی که باید بپردازید یکسان خواهد بود. برای خریداران خارجی، مالیات برای آپارتمان ها به میزان ۱۲% افزایش می باید که شامل ۷% هزینه اضافه است.

همان طور که می توانید تصور کنید، آپارتمان سازان چندان خوشحال نیستند. این تغییرات به همراه سخت گیری های بیشتر بانک در اعطای وام که توسط اداره تنظیم مقررات استرالیا تصویب شده، سیاست های کنترلی جدید اعمال شده توسط شورای شهر ملبورن و دستورالعمل های به روز شده آپارتمان ها، کار توسعه و ساخت آپارتمان را بیش از پیش سخت می کند.

همچنین، تغیرات پیش رو که از اول جولای اعمال می شوند کل تمبر مالیاتی را برای خانه اولی هایی که خانه را به قیمتی زیر ۶۰۰,۰۰۰ دلار خریده باشند حذف می کند. البته برای خانه اولی هایی که قیمت خانه شان زیر ۷۵۰,۰۰۰ دلار باشد هم تخفیف در نظر گرفته شده که البته بعید به نظر می رسد که این تغییرات اثر محسوسی روی بازار داشته باشند.

پیش بینی می شود جمعیت ملبورن سالانه ۱۰۰,۰۰۰ نفر افزایش داشته باشد (۱۳۵,۰۰۰ y/e در ژوئن ۲۰۱۶) و پیش بینی خود دولت این است که در هر سال به ۴۵,۰۰۰ خانه جدید نیاز باشد. تغییرات قریب الوقوع روی تمبر مالیاتی، فشار بیشتری را روی بازار راکد مسکن وارد خواهد کرد.

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

برخی از پروژه های ساختمانی به دلیل نرسیدن به مرحله ای که بتوان واحدها را پیش فروش کرد، متوقف خواهند شد.

در حالی که مالکین ساکن در خانه ها، آپارتمان های خارج از طرح را ترجیح خواهند داد، در حال حاضر به دلیل قوانین تمبر مالیاتی بین انتخاب واحدهای خارج از طرح و واحدهای آماده مردد هستند.

رو آوردن سمت تمبر مالیاتی برای معاملات خارج از طرح

تغییراتی که دولت ایالتی روی قوانین تمبر مالیاتی اعمال کرده و قرار است از اول جولای به اجرا درآیند معیارهای سرمایه گذاری روی آپارتمان های خارج از طرح و آپارتمان های موجود را دگرگون خواهد کرد.

برای ده هفته آینده (تا ۳۰ ژوئن) می توانید آپارتمان خارج از طرح بخرید بدون این که نیاز باشد تا مالیاتی معادل مالیات یک آپارتمان تکمیل شده بپردازید. بعد از آن تاریخ مقدار مالیات برای خانه های خارج از طرح و خانه های موجود یکسان خواهد بود.

خرید آپارتمان خارج از طرح مزایای زیادی دارد ولی یکی از مهم ترین ویژگی های آن در حال ناپدید شدن است پس اگر معطل کرده اید و فقط به آن فکر می کنید بهتر است که اقدام کنید، وقت در حال اتمام است. سازندگان مشتاقند تا تاریخ ۳۰ ژوئن با شما قرارداد ببندند و برخی حتی تخفیف هایی در قرارداد قائل شده اند.

حالا گزینه سومی هم در بازار در حال مطرح شدن است، فروش داوطلبی. این کار زمانی اتفاق می افتد که خریدار یک آپارتمان خارج از طرح آپارتمان خود را پیش از تکمیل شدن به معرض فروش بگذارد. آنها نام یک خریدار ثانویه را در متن قرارداد اصلی قید می کنند. وقتی که ملک به تکمیل نزدیک شد، نیازی نیست که خریدار دوم تا تکمیل نهایی صبر کند. خریدار دوم هم همان منافع و تعهدات خریدار اول را دارد. در بسیاری از موارد، قرارداد داوطلبی، مدرکی برای پذیرفته شدن توسط سازنده است.  قیمت فروش بین خریداران اول و دوم مورد مذاکرده قرار گرفته و بسته به اینکه ملک ممکن است کمتر یا بیشتر از قیمت اصلی بیارزد، قیمت گذاری می شود.

نکته جالب اینجاست که قراردادهای داوطلبی که قبل از تاریخ ۳۰ ژوئن بسته شوند تا دو سال اعتبار خواهند داشت و از آن جالب تر برخورد دفتر امورد خارجه در مورد تمبر مالیاتی در قبال قراردادهای داوطلبی که پیش از تاریخ ۳۰ ژوئن بسته شوند ولی پس از آن تاریخ از مالک اول به مالک دوم واگذار شوند، مانند مواردی است که معامله پیش از ۳۰ ژوئن انجام شده باشد.

لطفا اگر اطلاعات بیشتری از این موضوع دارید، ما را از نظرات خود بی بهره نگذارید.

اگر علاقه مندید که یک ملک تازه ساخت خارج از طرح بخرید لطفا با https://amlakepoolazem.com ماس حاصل کنید.

فکر می کنید حق با کیست؟

دو رویکرد متضاد در بازار مسکن وجود دارند:

الف) خانه ها مقرون به صرفه نیستند.

ب) حجم عرضه آپارتمان ها زیاد است.

هر هفته شاهد این هستیم که برخی از افراد معتقدند که قیمت مسکن مقرون به صرفه نیست، و روز بعد داستانی را می خوانیم که تعداد آپارتمان های موجود خیلی زیاد است.

داستان های این هفته اینجا هستند

تعداد زیادی آپارتمان

قیمت مسکن مقرون به صرفه نیست

و الآن نخست وزیر چالش را پذیرفته و می گوید که می خواهد ببیند که کاری در حوزه توان مالی برای خرید مسکن انجام شده.

خیلی از تفسیرها در مورد عرضه بیش از اندازه آپارتمان (که فرضیه ای بیش نیست) می گویند که قیمت آپارتمان پایین خواهد آمد و خیلی از آپارتمان ها خالی خواهد ماند. خب، اگر این حرف درست باشد (که البته من این طور فکر نمی کنم)، کمک چندانی به مشکل گرانی خانه ها نخواهد کرد.

 یا بخشی از مشکل این است که افرادی که نمی توانند یک خانه بخرند نمی خواهند در یک آپارتمان زندگی کنند و آپارتما را مسکن مناسبی قلمداد نمی کنند. خب، می دانیم که این مسئله درست نیست و بسیاری از افراد آپارتمان را به خانه های ویلایی ترجیح می دهند.

طبیعتا یک آپارتمان یک خوابه برای یک خانواده پنج نفره مناسب نیست، ولی اگر افراد آن آپارتمان را در زمان تجرد یا جوانی خریده باشند و زمانی که شرایطشان تغییر کرد آن را عوض کرده باشند. اگر نسبت به افزایش سرمایه و خانه شان منصف باشند، آن را می فروشند و به جایی نزدیک تر به مرکز شهر نقل مکان می کنند، شریک زندگی خود را انتخاب می کنند، خانواده تشکیل می دهند، همسر خود را از دست می دهند یا از هم جدا می شوند (امیدواریم این اتفاق نیفتد ولی غیر ممکن نیست) و وقتی پیرتر می شوند، دوباره به یک آپارتمان کوچک نقل مکان می کنند.

فروش آپارتمان

فروش آپارتمان

منطقی به نظر می رسد، مگر نه؟ … خب، هر بار که ما ملکی می خریم دولت از ما مالیات می گیرد که این مسئله به نوعی عامل بازدارنده برای خرید یا تعویض خانه است. نام این مالیات تمبر مالیاتی است و چیزی معادل یک سال اجاره بها است. در سن پایین شرایط زندگی سریع تر تغییر می کند و ممکن است هر ۵ سال نیاز به یک جابجایی باشد. مردم می توانند سپرده گذاری کنند و واجد شرایط سپرده گذاری شوند، ولی نمی توانند هر زمان که خانه شان عوض می کنند، اجاره بهای یک سال را به دولت پرداخت کنند. پس آنها خانه ای اجاره می کنند و سعی می کنند برای خانه ای که در آینده می خواهند بخرند پول ذخیره کنند و از پرداخت مالیات های متعدد تحت عنوان تمبر مالیاتی به دولت اجتناب کنند. ولی قیمت های بازار همچنان برای آنها خارج از دسترس خواهد بود. سپس یک بار دیگر زندگی شان دچار تغییر شده و باید برای اجاره به یک خانه دیگر نقل مکان کنند. برای تأمین نیازهای مستأجران، هم مشکل مقرون به صرفه بودن مسکن و هم مشکل عرضه بالای مسکن (نه عرضه بیش از اندازه) را پیش رو داریم.